ساعات کار : همه روزه ساعت 7 الی 22

Slider
wtt_page_score: 100

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

سرطان سینه در مردان

سرطان سینه در مردان یک بیماری نادر به حساب می آید که در بافت پستان ایجاد می شود. به علت کمتر بودن بافت و ترشح میزان کمتری از هورمون های استروژنی، سرطان سینه در مردان کمتر مشاهده می شود. مردان مانند زنان دارای مقدار کمی بافت پستان می باشند که دارای چند مجراست که توسط بافـت پستــــان احاطه شده است. این بیماری اغلب افراد بالاتر از 65 سال را درگــیر می کند و در میان جوانان بسیار نــادر است. با توجه به میزان پایین سرطان پستان در مردان نیازی به غربالگری نیست زیرا تشخیص توده درقفسه سینه بسیار آسان است.

OCB در تشخیص مالتیپل اسکلروزیس
wtt_page_score: 94
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

در CSF مقدار کمتری از پروتئین های با وزن مولکولی بالا مانند  IgG, IgA ، IgMوجود دارد. افزایش مقدار IgG در CSF می تواند ناشی از انتشار IgG پلاسما از سد خونی – مغزی آسیب دیده و یا سنتز intrathecal باشد. در بیماران مبتلا به MS و سایر اختلالات دمیلینه کننده، افزایش غلظت IgG ناشی از سنتز  intrathecal دیده می شود.  یکی از بهترین روش های سنجش IgG، بررسی CSF از نظر وجود باندهای الیگوکلونال (OCB) پس از جداسازی پروتئین ها از طریق الکتروفورز است.

IgG ایندکس و الگوهای OCB غیر طبیعی در  CSF  در 70 تا 80% از بیماران مبتلا به MS وجود دارد.  IgG در CSF نرمال به صورت منطقه منتشر ضعیف ولی در بیماری های دمیلینه کننده، به صورت باندهای الیگوکلونال دیده می شود.

OCB در تشخیص مالتیپل اسکلروزیس

wtt_page_score: 71

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

فیبروز کبد فرآیندی است که نمایانگر پاسخ کبد به آسیب و بیماری است. همه بیماری های مزمن کبد ممکن است منجر به فیبروز و در نهایت سیروز، سرطان کبد و مرگ شوند.

علل اصلی فیبروز کبد عبارتند از: هپاتیت B و C، بیماری کبد چرب (کبد چرب غیر الکلی NAFLD) و مصرف الکل.

Epi proColon Septin 9 gene methylation detection for colorectal cancer screening
wtt_page_score: 85
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

بخش عمده ای از موارد سرطان کولورکتال  (CRC) ناشی از موتاسیون های ژنتیکی سوماتیک است که در طول زندگی به وجود می آیند ولی حدود 5 تا 10% از افراد، موتاسیون هایی که آنها را مستعد ابتلا به بیماری می کنند را به ارث می برند. جهش های ژنتیکی یا تغییرات ژنی می توانند در تومور تشخیص داده شوند و حتی در مراحل اولیه، تومور های کولورکتال material ژنتیکی را در خون می ریزند که می توانند در نمونه خون detect شوند. غربال گری های بزرگتر جهت سرطان کولورکتال می تواند به تشخیص زودهنگام بیماری و کاهش مرگ و میر ناشی از آن منجر گردد. به طوری که اگر تشخیص و درمان در localized stage انجام شود میزان بقای 5 ساله ی بیمار تا 90% افزایش می باید در حالی که متاسفانه تنها 39 % موارد بیماری در این مرحله تشخیص داده می شوند.

بیماری اسکلرودرما
wtt_page_score: 98
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

اسکلرودرما یک بیماری کمپلکس و چند سیستمی است که پوست، عروق خونی، ریه، دستگاه گوارش، کلیه ها، قلب، عضلات و استخوان ها را درگیر می کند. اسکلرودرما بیماری التهابی است و خودایمنی نیز محسوب می شود. با مواجهه با عوامل شیمیایی مختلف مرتبط است ولی علت دقیق آن ناشناخته است. در بیماران مبتلا به این بیماری، کلاژن (پروتئین رشته ای که از اجزای تشکیل دهنده ی بافت همبند ازجمله پوست می باشد)  بیش از حد ساخته می شود و منجر به علائم متفاوتی می شود که از مشکلات زیبایی گرفته تا  آسیب بافتی و اختلال در عملکرد اندامها را شامل می شود.

اسکلرودرما نسبتا نادر است و میزان شیوع آن به سختی تخمین زده می شود و حدود 75000 تا 100000 نفر در آمریکا مبتلا هستند. این بیماری در هر سنی می تواند اتفاق بیفتد ولی اغلب افراد 30 تا 50 ساله را درگیر می کند و زنان 4 برابر مردان مبتلا می شوند. اگرچه استعداد ژنتیکی مستقیما به ارث نمی رسد ولی شیوع بیماری در برخی نژادها بیشتر است. اسکلرودرمای موضعی بیشتر در نژاد اروپایی دیده می شود ولی نوع سیستمیک بیشتر زنان آفریقایی را درگیر می کند.